1
Seo Eğitimi Ders-2

Seo Eğitimi Ders-2

Arama Motoru nedir?

Bir arama motoru, kullanıcıların World Wide Web'de içerik / bilgi aramasına yardımcı olan bir programdır . Kullanıcılar, arama yapmalarına yardımcı olmak için web sitelerini arayabildikleri için Google, Yahoo vb.  

Arama Motoru Nasıl Çalışır?

Bir arama motorunun nasıl çalıştığı, bir dizi anahtar kelime, kelime öbeği kullanarak ve kelimeyi veya kelime öbeğini içeren öğelerin bir listesini getirir. Doğrudan bilgi göstermemekle birlikte, gerekli bilgileri içeren web sitelerini getirir ve kullanıcı ihtiyaca uygun web sitesini seçebilir.  

Web portalı nedir

Web portalı, internette kullanıcının web sitesine erişmek için bir hesabı olduğu özel bir konumdur. Portallar bilgilendiricidir ve bu nedenle bir arama motoruna kıyasla daha derin bir içgörü ve derinliğe sahiptir. Benzersiz bir URL, USERNAME ve PASSWORD olmadan PORTAL'ların web portalına giremezsiniz Gmail, Facebook vb. kullanıcı adı ve şifre    

Web Portalı Nasıl Çalışır?

web portalı, bilgileri kullanıcının istediği bilgileri seçtiği kanallar, özelleştirme sayfa kapsayıcıları halinde düzenler. Kullanıcı, farklı bilgi türlerinin nerede bulunabileceği konusunda uzmanlaşır ve kullanıcı ihtiyaç duyduklarını seçebilir.

Bu yazımızda Arama motorları hakkında kısa bir bilgi verdik.

Yorumlar (0)

İçerik Hakkında Yorum Yapın