1
Seo Eğitimi Ders-3

Seo Eğitimi Ders-3

Alan Adı Nedir?

Önceki SEO eğitiminde , SEO'ya kısa ve ayrıntılı bir giriş yaptım ve web siteniz için SEO kavramlarını anlamak neden önemlidir. alan adı nedir ve alan adı SEO için neden bu kadar önemlidir?


Alan adı nedir?

Alan adı, URL'de Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicisi olan ve bir web sitesinin adresinin adını söyleyen benzersiz bir addır, bu nedenle bir alan adı web sitenizde gezinmeyi ve web sitenizde gezinmeyi kolaylaştıracaktır. Kısacası, web sitenize internet üzerinde kontrolün bir bölümünü veren bir tanımlama dizesidir Etki alanı adı sistemi için kısa olan DNS kurallarına ve yönergelerine uyun Örneğin;

www.example.com

Bir Alan SEO için Neden Önemlidir?

İnternette web sitesinin kimliğini oluşturduğundan alan adı SEO için önemlidir. İlişkilendirilebilir ve kolayca anlaşılabilir bir alan, ziyaretçilerin web sitenizi hatırlamasını kolaylaştırır Bu nedenle alan adınızda gerekli anahtar kelimeye sahip olmanız tavsiye edilirse de, zorunlu değildir web sitenizi daha alakalı ve ulaşılabilir hale getirmeye yardımcı olduğu için alan adınızı web sitenizin kişisel veya profesyonel meselesi ile alakalı ve ilişkilendirilebilir hale getirmeniz gerekir.

 

Bu yazımızda sizlerle birlikte domain seçiminde nelere dikkat etmemiz gerektiğine değindik...

Yorumlar (0)

İçerik Hakkında Yorum Yapın